ZMIANY W AKS NIWKA SOSNOWIEC

#modananiwka

Zamiana władz oraz całkowicie nowa strategia działania i rozwoju to efekty posiedzenia Zarządu Amatorskiego Klubu Sportowego NIWKA Sosnowiec z dnia 29. czerwca 2015r. Obok nowych personaliów, najważniejsze kierunki rozwoju Klubu to usystematyzowanie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, wsparcie piłki nożnej seniorów oraz marketing i promocja. Wszystkie działania mają przywrócić dawną renomę Klubu, by prawie stuletnia NIWKA mogła poszczycić się nie tylko wieloma wychowankami ale również dobrą organizacją i atmosferą, tak aby znów w Sosnowcu zapanowała „moda na NIWKĘ”…

Dewizą nowych władz ma być dynamiczny rozwój w poszanowaniu tradycji i historii Klubu. „AKS Niwka Sosnowiec to jeden z najstarszych Klubów piłkarskich nie tylko w regionie ale również w Polsce. Dbając o harmonijny rozwój struktur klubowych, w swojej strategii chcemy odnosić się do wspaniałej historii Klubu” - mówi Artur Wiśniewski nowo wybrany Prezes Zarządu.

Szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży ma być kluczowym i najważniejszym elementem, który ma stanowić w przyszłości o sile Klubu. Zarząd przygotowuje szczegółową koncepcję Akademii Piłkarskiej, w której niewykluczone, iż dużą rolę odegrają specjaliści z Coerver Coaching - jednego z najlepszych systemów szkolenia piłkarskiego na świecie, obecnie funkcjonującego w 40 krajach oraz kilkudziesięciu akademiach najsłynniejszych klubów piłkarskich. „Mogę potwierdzić, iż na etapie tworzenia struktur Akademii prowadzone są rozmowy z Coerver Coaching, jeśli mamy coś zmieniać w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży chcemy opierać się na najlepszych światowych wzorcach. Wprowadzane systematycznie i w długofalowej perspektywie zmiany mają odnosić się do wszystkich aspektów nie tylko szkoleniowych ale również organizacyjnych, personalnych i sportowych” - wyjaśnia Sebastian Szczeciński jeden z nowo wybranych Członków Zarządu AKS Niwka

Myśląc o przyszłości Klubu Zarząd nie zapomina o piłce nożnej seniorów. Dobrze zorganizowana I drużyna to nie tylko platforma do promocji ale przede wszystkim miejsce dla wychowanków. Zadanie reaktywacji drużyny seniorów otrzymał znany z występów w takich klubach jak Piast Gliwice, Ruch Radzionków oraz klubach irlandzkich Artur Opeldus, będzie on również koordynował pracę najstarszych roczników juniorskich. „Zdaję sobie sprawę iż ostatnie lata to nie był łatwy czas dla NIWKI, chciałbym zbudować stabilny zespół, w większości oparty na zawodnikach związanych z Klubem. Na ten moment wiek nie ma znaczenia bo tylko Ci którzy są tu od zawsze dają gwarancję iż oddadzą za ten Klub serce na boisku. Wyniki przyjdą z czasem” - mówi nowy trener I zespołu AKS NIWKA.

„Do poprawnego funkcjonowania dwóch najważniejszych elementów jakimi jest szkolenie dzieci i młodzieży oraz drużyna seniorów niezbędna jest stabilna i rozwinięta organizacja. Wszelkie działania prowadzone wewnątrz Klubu będą zmierzały do stworzenia takiej organizacji głównie poprzez rozwój personalny, również w dużej mierze opierający się na ludziach z niwecką przeszłością.” – tłumaczy Ryszard Walenciak, wiceprezes ds. Administracji i organizacji budżetu na najbliższy sezon 2015/16.