AKS Niwka Sosnowiec

Artykuł Twoje Zagłębie

Nowy zarząd klubu pracuje dopiero od pół roku.– Przejęliśmy klub we wrześniu 2015 roku w totalnej rozsypce. Sytuacja nie była za ciekawa, ale podjęliśmy wyzwanie i próbujemy przywrócić mu dawny blask– podkreśla wiceprezes Ryszard Walenciak.

Czasu było niewiele, ale drużyna seniorów wystartowała w sosnowieckiej A-klasie. Po rundzie jesiennej sosnowiczanie plasują się na 7. miejscu.– Drużyna seniorów została skompletowana praktycznie wciągu dwóch tygodni i pierwsze mecze były dla nas bardzo ciężkie. Dopiero z czasem zespół zgrał się ze sobą, za czym poszły wyniki. Uważam, że 7. miejsce, jak na sytuację, w której znalazł się AKS, to bardzo dobry rezultat. Oczywiście nie jest to szczyt naszych marzeń. Chcemy dążyć do awansu, mamy motywację, morale są bardzo duże– ocenia wiceprezes Janusz Zajączkowski.

Jak zapewnia prezes AKS-uArtur Wiśniewski, sytuacja finansowa klubu jest już stabilna.– Gdybyśmy chcieli jednostkowo policzyć naszych partnerów, to wspiera nas ponad 40 osób ifirm– przekazał.

Niwczanie ciężko przepracowali okres przygotowawczy.– Przez cały okres przygotowawczy przeszliśmy wmiarę sprawnie. Zawodnicy sumiennie pracowali nad sobą inad motoryką, co bardzo nas cieszy. Nie mieliśmy takiej szansy przed rozpoczęciem sezonu. Wsumie rozegraliśmy dziewięć sparingów. Piłkarsko wyglądamy naprawdę dobrze ijestem przekonany, że pokażą to wyniki. Potrzeba tylko trochę cierpliwości– powiedział wiceprezesSebastian Szczeciński.

Wzespole nie doszło do większych przetasowań wskładzie. Do drużyny dołączyli Adam Kozibąk iKonrad Koźmiński.– Są to zawodnicy, którzy swoim doświadczeniem wiele wniosą do zespołu– zaznaczył Szczeciński. – Ogółem kadra liczy 26 zawodników – dodał.

Klub zpołudniowej dzielnicy Sosnowca nie zapomina również ogrupach młodzieżowych. Oczkiem wgłowie nowego zarządu jest akademia piłkarska.– Wnaszym klubie kształcimy ponad 100 dzieciaków wośmiu grupach. Mamy fenomenalny system szkolenia icały czas inwestujemy wdzieci imłodzież, bo to przyszłość tego klubu– zachwala prezes zarządu.

Klub wystartował też zakcją promującą nabór oraz możliwością przekazania na AKS 1 proc. podatku. Bilbordy zobaczyć można wkilku miastach naszego regionu.– Cieszymy się, że zostało to dostrzeżone, zresztą taki był nasz cel. Chcemy, aby 1 proc. został wSosnowcu, aczy może być coś piękniejszego niż dzieci isport?– wyjaśnia Artur Wiśniewski. –Liczymy, że nasza akcja przyniesie też zamierzony efekt finansowy– dodaje.

Jakie plany na przyszłość?– Planujemy przywrócić nagłośnienie na stadionie ichcemy zmienić złą prasę na temat blisko 100-letniego klubu, jakim jest AKS Niwka. Co do akademii, to przygotowujemy wspólnie zCoerver Polska obóz sportowy. Naszym marzeniem jest duża akademia, ale niestety nie mamy odpowiedniej bazy. Docelowo chcielibyśmy też zakupić ten obiekt izainwestować tutaj swoje pieniądze– podsumował sternik sosnowiczan.

W najbliższą sobotę niwczanie podejmować będą u siebie Górnik Sosnowiec. W pierwszej części sezonu lepsi okazali się gracze z Zagórza, którzy wygrali wówczas 5:2. Początek spotkania o godz. 15.00. Kilka godzin wcześniej rozpocznie się VII Memoriał im. Jerzego Kloca.

fot. Mateusz Załęski